Paweł

Paweł

 

Brytyjski producent angielskiej odmiany kaszanki (black pudding) pakowanej w zaciskany rękaw i naturalne osłonki szczyci się możliwością zagwarantowania, że jego produkty są wolne od zanieczyszczeń metalem i spełniają najwyższe standardy. Firma ta korzysta z zaawansowanych rozwiązań do kontroli produktów, dzięki którym spełnia wymogi „standardu AA” konsorcjum BRC.

 

Masownica do rozmrażania typ MAH PSCH/D produkcji Metalbud NOWICKI jest urządzeniem o znacznie większych możliwościach zastosowania w technologii przetwórstwa mięsnego od powszechnie stosowanych masownic.

 

Każdy producent musi kiedyś zadać sobie następujące pytanie: W jaki sposób mogę podnieść konkurencyjność swoich produktów, a tym samym umocnić swoją pozycję na rynku? Firma SGS doskonale rozumie problemy producentów żywności, dlatego dążąc do zaspokojenia potrzeb rynku, opracowała innowacyjną metodę NGS (eng. Next Generation Sequencing), która wykorzystuje analizę PCR i sekwencjonowanie DNA.

Na rynku mamy do czynienia z dużą różnorodnością dodatków funkcjonalnych spełniających wiele funkcji technologicznych w przetwórstwie mięsa. Należą do nich między innymi: substancje wspomagające smak i zapach, przeciwutleniacze, emulgatory, sole emulgujące, kwasy i regulatory kwasowości, barwniki, stabilizatory, zagęstniki, substancje żelujące, substancje konserwujące, skrobia modyfikowana. W coraz większej ilości w przetwórstwie mięsa stosowane są fosforany, głównie ze względu na możliwość podniesienia wydajności wędlin.

Narzędzia do analizy zachowań klientów zyskują nowy wymiar. Dzięki technologii wi-fi i beaconom handel może już nie tylko monitorować ruch użytkowników w witrynach online, lecz także zyskuje narzędzie do analizy aktywności konsumentów również w świecie rzeczywistym. Na tej podstawie może skierować do nich spersonalizowaną reklamę mobilną. 

 

Na polskim rynku pojawiły się długo oczekiwane ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania do mycia wielkogabarytowego osprzętu, w tym wózków wędzarniczych. Niewielka powierzchnia ustawienia myjki wydaje się być idealna dla średnich zakładów, a duża wydajność podpowiada zastosowanie systemów w przemysłowych zakładach masarniczych.

Firma Metalbud NOWICKI, oferująca od wielu lat cenione przez Klientów urządzenia dla higieny produkcji, wprowadziła na rynek nowy typoszereg przemysłowych linii myjących. Myjnie MPA-1200 oraz MP-3000 charakteryzują się wysoką wydajnością, przy minimalizacji zużycia niezbędnych mediów oraz z zachowaniem wysokiej jakości mycia.

 

Obecnie można zaobserwować olbrzymi rozwój produkcji artykułów spożywczych. Przy produkcji seryjnej wytwarza się coraz więcej produktów spożywczych w warunkach przemysłowych. Charakterystyczne dla tych produktów jest to, że często mają one długi termin przydatności do spożycia. To stwarza wysokie wymagania dotyczące higieny przy artykułach spożywczych na wszystkich szczeblach produkcji, dotyczy to szczególnie żywności, która ma być przechowywana w warunkach chłodniczych.

Obecnie można zaobserwować olbrzymi rozwój produkcji artykułów spożywczych. Przy produkcji seryjnej wytwarza się coraz więcej produktów spożywczych w warunkach przemysłowych. Charakterystyczne dla tych produktów jest to, że często mają one długi termin przydatności do spożycia. To stwarza wysokie wymagania dotyczące higieny przy artykułach spożywczych na wszystkich szczeblach produkcji, dotyczy to szczególnie żywności, która ma być przechowywana w warunkach chłodniczych.

 

Ryby morskie zyskały ogromną popularność zarówno wśród konsumentów, jak i przetwórców. Bogactwo asortymentu przetworów z ryb słonowodnych wynika m.in. z zalet zdrowotnych i żywieniowych, ilości i różnorodności dostępnego surowca, z reguły mniejszej ilości ości i szerokiej gamy potraw możliwych do przyrządzenia z tych zwierząt. Jednak przełowienie pewnych gatunków i limity nakładane na rybaków będą coraz bardziej wpływać na dostępność ryb morskich i zarówno konsumenci, jak i przetwórcy powinni zwrócić uwagę na duży potencjał karpia, czy też pstrąga. 

Strona 1 z 6

Prenumerata

Teraz prenumeratę roczną  dostaniesz z fantastyczną zniżką...
 • Technologia pakowania mięsa +

  Zmieniający się w ostatnich latach styl życia społeczeństwa wymusza oferowanie konsumentowi żywności „wygodnej" i to pod wieloma względami. Dotyczy to Więcej...
 • Atmosfery ochronne w przetwórstwie żywności pochodzenia zwierzęcego +

  Żywność to bardzo wrażliwa substancja biologiczna, narażona na zniszczenie zarówno przez czynniki mikrobiologiczne jak i procesy chemiczne. Psucie żywności w Więcej...
 • Aktualne tendencje w stosowaniu dodatków +

  Aktualne tendencje w stosowaniu dodatków o działaniu przeciwdrobnoustrojowymi przeciwutleniającym w przetwórstwie mięsa Wyroby mięsne, zwłaszcza nie poddane peklowaniu, są podatne na zmiany Więcej...
 • PRODUKCJA POD LUPĄ IT +

  Sektor mięsny wymaga od dostawców i integratorów rozwiązań IT specyficznego podejścia, wymuszanego przez niestandardowy proces produkcji - najpierw odbywa się rozbiór, Więcej...
 • Ubój zwierząt gospodarskich poza rzeźnią +

  Praktyczne wskazówki, gdy to konieczne. Ubój z konieczności zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią dotyczy sytuacji, gdy zdrowe zwierzę, np. świnia, owca, Więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6